Toxicita

Druhá příčina nemocí
Toxicita (čili výskyt toxinů v organismu) je široký pojem, který zahrnuje mnoho věcí, od hromadění hlenu z mléčných výrobků, dráždivých látek a složitých cukrů po chemikálie, toxické kovy a minerální usazeniny. Tato toxicita (která je většinou kyselé povahy a hromadí se v těle) pochází z potravy, vzduchu kosmetiky, domácích produktů, stavebních materiálů… tento seznam nebere konce. V dnešní době je většina toho, co sníme a vypijeme, kyselá a hlenotvorná, okrádá nás o energii a obsahuje toxické proteiny. Rafinované škroby, které přijímáme v potravě, se ve tkáních našeho těla chovají jak o klih a způsobují tvorbu povlaku. Kyselá toxicita může zanítit a ucpat tkáně, takže odumřou.

Toxiny a hlen se ukládají ve všech tkáních, ale nápadné jsou zejména v dutinách, krku, štítné žláze, plicích, svalech, játrech, ledvinách a kůži. Jaký div, že při nachlazení a chřipce bývají postiženy právě tyto partie. Tělo se chce samo „očistit“ od toxinů pomocí přirozených procesů zvaných nemoc. Mnohé „nemoci“ tudíž jsou výrazem snahy těla zbavit se toxinů anebo umírajících či odumřelých buněk.

Toxicita, jak už bylo řečeno výše, se tvoří intracelulárně a intersticiálně (kolem buněk) v cévním systému, orgánech a žlázách, ve střevech a v dutinách našeho těla. Zkombinuje-li se tato toxicita s překyselenou stravou, musíte počítat se záněty, vředy, tumory a nakonec i buněčnou smrtí (degenerací). Toxiny a hlen tvoří obstrukce, blokují proudění krve a lymfy do buněk a z buněk. To značně zhoršuje funkčnost buněk i jejich zdraví.

Nachlazení, chřipka, nemoci lymfatického systému, plicní choroby, zažívací potíže, infekce, abychom uvedli alespoň několik z obrovského množství chorob, jsou toliko symptomy této akumulace toxinů v těle. Stav vašeho imunitního systému anebo paraziti mají samozřejmě vliv na tuto toxicitu. Nicméně přirozená reakce vašeho imunitního systému na toxicitu a samozřejmě na parazity, kteří se živí těmito toxiny, je často mylně nazývána autoimunitní poruchou. Paraziti a imunitní reakce jsou vždycky jen následkem příčiny, jsou průvodními jevy symptomu.

Čerpáno z knihy Zázračná detoxikace od Roberta S. Morse.